• -20%

Adez Soja 800ml

Produkt me prejardhje bimore.

240 ALL
192 ALL Kurse 20%
Me taksë

Sasia minimale e porosisë së blerjes për produktin është 2.

Shije: Soja - 800ml.

Pije me bazë soje e aromatizuar, me ëmbëlsues, kalcium dhe vitamina.

Përbërësit: ujë,fara soje të qëruara (6.3%), kripë minerale fosfat kalciumi, kripë, stabilizues E418 (soje), aromatizues natyralë,ëmbëlsues glikozid steviolici, vitamina D dhe B12.

Vlera ushqyese për 100 ml:

Energji: 145 kJ / 35 kcal;

Yndyrna: 2.0 g; nga të cilat të ngopura: 0.3 g;

Karbohidrate: 1.0 g; nga të cilat sheqerna: 0.5 g;

Proteina: 2.9 g;

Kripë: 0.12 g;

Vitamina 100 ml (%**);

Vitaminë D: 0.75 μg (15%);

Vitaminë B12: 0.38 μg (15%);

Kalcium: 120 mg (15%).

* Referuar konsumit mesatar për një të rritur (8 400 kJ/2 000 kcal) ** Vlera ushqyese referuese.

Produkti konsumohet si pjesë e një diete të shumëllojshme dhe të ekuilibruar dhe të një stili jetese të shëndetshëm. Të ruhet në vend të freskët dhe të thatë, të pastër dhe pa aroma, larg nga drita e diellit dhe nxehtësia. Pas hapjes të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 5 ditësh. Preferohet të shërbehet i ftohtë. Tunde përpara konsumimit. Për tu konsumuar para: shiko tapën e shishes. 

Produkte që mund t'ju interesojnë