Sprite 450ml

Shije freskuese limon-lime. Sheqer i reduktuar.

70 ALL
Me taksë

Sasia minimale e porosisë së blerjes për produktin është 4.

Përbërësit: ujë, sheqer, dioksid karboni, acidifikues: acid citrik, ëmbëlsues: acesulfame K, aspartame** dhe neohesperidine DC, konservues: benzoat natriumi, rregullues aciditeti: citrat natriumi, aromatizuesit natyralë limoni dhe lime.

  • vlera energjike për 250ml 95 kj / 23 kcal | 1% srd*
  • proteina për 250ml 0 g | 0% srd*
  • karbohidrate për 250ml 5 g | 2% srd*
  • nga të cilat sheqerna për 250ml 5 g | 6% srd*
  • yndyrna për 250ml 0 g | 0% srd*
  • yndyrna të ngopura për 250ml 0 g | 0% srd*
  • fibra për 250ml 0 g | 0% srd*
  • natrium për 250ml 0.03 g | 1% srd*

(*) Referuar konsumit mesatar për të rritur (8400 kJ / 2000 kcal).

(**) Përmban një burim të fenilalaninës.

6045