Fanta Exotic 2L

Luaj me shijen e shkëlqyer të Fanta. Surprizo shqisat e tua!

170 ALL
Me taksë

Sasia minimale e porosisë së blerjes për produktin është 2.

Përbërësit: ujë, sheqer, lëng portokalli 2,8% nga koncentrati, dioksid karboni, acidifikues: acid citrik, aromatizues, konservues: sorbat kaliumi, stabilizues: E 445, E 414 dhe E 412, antioksidues: acid askorbik.

  • vlera energjike për 250ml: 568 kj / 133 kcal | 7% srd*
  • proteina për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • karbohidrate për 250ml: 33 g | 13% srd*
  • nga të cilat sheqerna për 250ml: 33 g | 37% srd*
  • yndyrna për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • yndyrna të ngopura për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • fibra për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • natrium për 250ml: 0 g | 0% srd*

(*) Referuar konsumit mesatar për të rritur (8400 kJ/ 2000 kcal).

4200