Fanta Portokall 450ml

Luaj me shijen e shkëlqyer të Fanta. Surprizo shqisat e tua!

70 ALL
Me taksë

Sasia minimale e porosisë së blerjes për produktin është 4.

Përbërësit: ujë, sheqer, lëng portokalli (3%) nga koncetrati, dioksid karboni, acidifikues: acid citrik, ekstrakt agrumesh, stabilizues: E 452 dhe E 412, konservues: sorbat kaliumi dhe benzoat natriumi, aromatizuesit natyralë portokalli dhe aromatizues të tjerë natyrale, antioksidues: acid askorbik, ngjyrues: karoten.

  • vlera energjike për 250ml: 415 kj / 98 kcal | 5% srd*
  • proteina për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • karbohidrate për 250ml: 24 g | 9% srd*
  • nga të cilat sheqerna për 250ml: 24 g | 26% srd*
  • yndyrna për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • yndyrna të ngopura për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • fibra për 250ml: 0 g | 0% srd*
  • natrium për 250ml: 0.03 g | 1% srd*

(*) Referuar konsumit mesatar për të rritur (8400 kJ / 2000 kcal).

3045